Hotel Orlovets 4*

од39

Hotel Orlovets 4*

Тип на сместување 01.12.2018 – 28.12.2018 04.03.2019 – 20.04.2019 05.01.2019 – 03.03.2019 29.12.2018 – 04.01.2019
НП ПП НП ПП НП ПП
Лице во 1/2 соба 38.50 € 44.50 € 43.50 € 49.50 € 64.00 € 70.00 €
1/1 соба 54.00 € 60.00 € 59.00 € 65.00 € 124.00 € 136.00 €

 

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице на база одбраниот пансион
користење на базен,фитнес,сауна,парна бања
wi fi ; паркинг
шатл до Гондола

Капацитет на сместување:

1/1 соба – 1 лице
1/2 соба – 2+1 лице

Доплати:
Божиќна вечера (незадолжителна) – 37 евра за возрасни и 27 евра за деца 2-11,99
Новогодишна вечера (задолжителна) – 65 евра за возрасни и 38 евра за деца 2-11,99

Попусти:

Деца до 4,99 – бесплатно
1 дете до 4,99 со 1 возрасен – плаќа како 1/1 соба
деца 5-11,99 на дополнителен кревет – има 50% попуст
деца 5-11,99 на стандарден кревет – има 25% од цената
возрасен на дополнителен кревет

Рани резервации:
15% попуст за резервации до 30.09.2018 и платени до 10.10.2018
10% попуст за резервации до 01.12.2018 и платени до 05.12.2018

Раните резервации не важат за доплатите !

Туристичка такса: Туристичка такса – 1 евро од ден по лице