ORBILUX 3*

од27

ORBILUX 3*

Orbilux Aparthotel&SPA * * * Winter 2017 – 2018
ЦЕБИ ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН 01.12-21.12 22.12-26.12 27.12-06.01
07.01-18.01 19.01-17.02
ПП 18.02-31.03
1/1 соба 42.00 48.00 70.00
По лице во студио 27.00 30.00 45.00
По лице во АПП со 1 спална (мин 2 лица) 31.00 35.00 50.00
По лице во АПП со 2 спални (мин 4 лица) 27.00 30.00 42.00
Возрасен на дополнителен кревет 21.00 23.00 32.00
Денови на откажување на резервација 7./5 7./10 14./21
Наплата за отказ на резервација 1 ноќ 1 ноќ 1 ноќ
Непојавување на патник 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи
Туристичка такса – 1 евро по лице
Вклучено:внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес, WiFi, транспорт до лифт
Капацитет на сместување: 1/2-мин 2 лица/макс 2 лица+бебе;  Студио мин  2 лица/макс 2+1/3 лица; APP1 мин 2 лица/макс 2+2/4 лица; APP2 мин 4 лица/макс 4+2/6 лица. Студијата и апартманите имаат кујна
Деца до 2,99 бесплатно
Деца 3-12,99 на дополнитечен кревет плаќа 50%

Попусти за рани резервации (не важи за свечените вечери):
– 20% за резервации направени до 10.10.2016 и платени до 20.10.2016
– 15% за резервации направени до 10.11.2016 и платени до 20.11.2016
– 10% за резервации направени до 10.12.2016 и платени до 18.12.2016

Бонуси:
– 7=6  14=12 за престој до 01.12-21.12 и 18.02-31.03.2018

Доплати:
– Новогодишна вечера – 50 евра, деца 3-12.99 – 26 евра. ЗАДОЛЖИТЕЛНА
– Божиќна вечера на 25.12  – 35 евра, деца 3-12.99 – 20 евра. НЕЗАДОЛЖИТЕЛНА

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации !