OLYMP 3*

од16

OLYMP 3*

Тип на сместување 28.12.2017 – 02.01.2018 03.01.2018 – 12.01.2018 01.12.2017 – 27.12.2017 13.01.2018 – 16.02.2018 17.02.2018 – 31.03.2018
НП ПП НП ПП НП ПП НП ПП
Лице во 1/2 стандард соба 25.00 € 32.00 € 18.50 € 24.50 € 17.50 € 23.50 € 16.50 € 22.50 €
Лице во 1/2 лукс соба 26.00 € 33.00 € 19.50 € 25.50 € 18.50 € 24.50 € 17.50 € 23.50 €
1/1 соба 37.00 € 48.50 € 27.00 € 37.00 € 25.50 € 35.00 € 24.00 € 34.00 €
АПП со 1 спална за 2 лица 56.00 € 70.00 € 45.00 € 57.00 € 43.00 € 55.00 € 41.00 € 53.00 €
Мезонета за 4 лица 83.00 € 110.00 € 72.00 € 96.00 € 70.00 € 94.00 € 67.00 € 87.00 €

Во цената е вклучено:

-ноќевање со појадок / појадок и вечера
-користење на сауна,џакузи,парна бања,фитнес
-гардеробер за сопствена опрема
-бесплатен трансфер до Гондола

Минимум престој – 3 ноќевања за период 28.12-02.01.2018 !

Капацитет на сместување:

-1/1 соба – 1 лице
-1/2 соба – 2 лица
-1/2 делукс соба – 2+1 лице
-АПП со 1 спална – 2+2 лица
-АПП со 2 спални (мезонета) – 4+1 лице

Доплата:

-Новогодишна вечера (задолжителна) – за резервации на база НП – 40 евра за возрасен и 22 евра за деца (4,99-11,99)
Новогодишна вечера (задолжителна) – за резервации на база ПП – 35 евра за возрасен и 20 евра за деца (4,99-11,99)

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Услови за деца:
-деца до 4,99 со 2 возрасни – бесплатно
-деца до 4,99 со 1 возрасен – цена како 1/1 соба
-деца 5-11,99 год на дополнителен кревет – има 50% попуст
-деца 5-11,99 годн на стандарден кревет – има 40% попуст
-возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст

 Рани резервации:
-20% попуст за рани резервации направени до 31.10.2017 и платени до 10.11.2017
-15% попуст за рани резервации направени до 30.11.2017 и платени до 10.12.2017
-10% попуст за рани резервации направени до 15.12.2017 и платени до 20.12.2017

Бонуси:
6=5, 7=6 , 10=9, 11=10, 14=12 важи за 01.12 до 27.12.2017 и од 13.01-31.03.2018

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации !