MOUNTAIN PARADISE 3*

од26

MOUNTAIN PARADISE 3*

Тип на сместување28.12.2018 – 01.01.2019  НП02.01.2019 – 09.01.2019      25.01.2019 – 16.02.2019      НП22.12.2018 – 27.12.2018     10.01.2019 – 24.01.2019     17.02.2019 – 09.03.2019    НП01.12.2018 – 21.12.2018    10.03.2019 – 31.03.2019   НП
Лице во студио47.00 €31.50 €27.50 €25.50 €
Лице во АПП со 1 спална49.00 €33.50 €29.50 €26.50 €
Лице во АПП со 2 спални49.00 €33.50 €29.50 €6.50 €

 

 

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице со појадок
користење на сауна,парна бања,базен,фитнес,џакузи,солена соба
детско катче,интернет
шатл до гондолата

Минимум престој – 3 ноќевања за период 28.12.2018 – 01.01.2019 !

 

Капацитет на сместување:
студио – 2 лица
АПП со 1 спална – 2+2 лица
АПП со 2 спални – 4+2 лица

 

Доплати:
вечера во ресторан со минерална вода и сок од апарат – 10 евра за возрасни и 6 евра за прво дете 6-11,90
Божиќна вечера (незадолжително) – 25 евра за возрасни и 15 евра за деца 6-11,99
Новогодишна вечера (задолжително) –65 евра за возрасни и 35 евра за деца 6-11,99

 

Попусти:
1 дете 6-11,99 на дополнителен кревет – има 50% попуст
2 дете 0-11,99 на дополнителен кревет – бесплатно
деца 6-11,99 на стандарден кревет – има 20% попуст
возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст
1/1 соба – се плаќа 80% од цената
1 возрасен + 1 дете до 5,99 – се плаќа како 1/1 соба

 

Рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 10.11.2018
10% попуст за резервации направени до 10.12.2018 и платени до 15.12.2018

Раните резервации не важат за доплатите

 

Бонуси:
7=6 , 6=5 за период 02.01-09.01.2019 и 25.01-16.02.2019 и 22.12-27.12.2018 и 10.01-24.01.2019
7=5 и 6=5 и 5=4 за период 01.12.2018 – 21.12.2018 и 10.03.2019-31.03.2019

 

Бонусите не се комбинираат со попустите !

 

Туристичка такса: Туристичка такса – 1 евро од ден по лице