ЛОРЕТ ДЕ МАР

од355

ЛОРЕТ ДЕ МАР

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на фламенкото и Тапас и Сангрија. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – дива обала, со стрмни избраздени карпи и небесно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, со борова и храстова шума во позадина. Каталонската ривирена нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Маѓични фонтани, Камп Ноу, Аквариум, Фиграс, Емпуриа брава, забавниот парк Порт Авентура, Мариналенд… а вечеите исполнети со фантастични шоу програми, фестивали, голем број на дискотеки, бодега, ноќни лудории…

Ние за Вас го одбравме најголемиот и најпознатиот центар на Коста Брава – Лорет Де Мар.

Гламурот на Азурниот брег: Ница, Кан, Антиб, Монако, Монте Карло и шармот на северна Италија: Венеција и Верона.

Програма

1 ДЕН. СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА

Состанок на групата во 13.00ч. на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски.  Поаѓање во 13.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ДЕН. ВЕНЕЦИЈА:

Пристигнување во предпладневните часови, факултативна посета на заспаната убавица – Венеција: пловење со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција, разглед на градот: Дуждевата палата, старата библиотека, плоштадот Сан Марко, Црквата Сан Марко, каналот Гранде, мостот Риалто… Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ДЕН. ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Патувањето продолжува кон Шпанија со целодневна посета на Верона. Прошетка низ центарот на Верона: плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, куќата и гробот на Јулија, Арената… Слободно време за индивидуални разгледи и шопинг. Во вечерните часови поаѓање за Шпанија. Се патува покрај  Генова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.

4 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Ноќевање.

4 – 11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полу пансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.

11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА:

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик и Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.

12 ДЕН НИЦА:

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот град… Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, атедралата, палатата на правдата. Ноќевање.

13 ДЕН НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ:

Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ факултативен излет: МОНАКО со посета на парфимеријата Фрагонард и казината на Монте Карло (за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е во договорено време со водичот од железничката станица во Ница).

14 ДЕН. СКОПЈЕ:

Пристигнување во доцните вечерни часови.

Легенда:
НП – Ноќевање со појадок
ПП – Полупансион (доручек и вечера)
ПА – Полнпансион (доручек, ручек и вечера)
EB – Early booking (рана уплата)

Ценовник

DON JUAN 3*,  MONTANAMAR 3*, COPACABANA 3*, LA CAROLINA 3*, FERGUS FENALS MAR 3*, …
ФОРТУНА 3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 389 389 435 435 469 469 499 499 539 539 539 539 469 435 410 389
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 349 389 389 419 419 449 449 475 475 475 475 419 389 370 349
Прво дете      2-10 г. 299 299 325 325 339 339 359 359 375 375 375 375 339 325 310 299
Второ дете     2-10 г. 299 299 325 325 339 339 359 359 375 375 375 375 339 325 310 299
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 25 возрасни / 15 деца 50-500 м.од плажа Singl: + 290 евра  

 

FENALS GARDEN 4*, PLAZA PARIS 4*, METROPOL 4*, DON JUAN PALACE 4*
ФОРТУНА 4* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 485 485 550 550 579 589 599 599 599 599 529 469 459 439
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 379 379 425 425 485 485 499 510 525 525 525 525 469 419 409 389
Прво дете      2-10 г. 310 310 350 350 385 385 399 399 410 410 410 410 369 339 335 325
Второ дете     2-10 г. 310 310 350 350 385 385 399 399 410 410 410 410 369 339 335 325
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 30 евра возрасни / 20 евра деца              
 FORTUNA PROGRAMA 4*: 50-500 м.од плажа

 

www.hotelmaevalloret.com
MAEVA 1* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба     369 389 399 429 429 459 469 479 479 469 429 409 379  
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ     369 389 399 429 429 459 469 479 479 469 429 409 379  
Прво дете      2-12 г.     289 299 305 319 319 339 345 349 349 339 319 309 295  
Второ дете     2-12 г.     289 299 305 319 319 339 345 349 349 339 319 309 295  
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.  : Нема можност.           30м. од плажа  
Еднокреветна:+160
 Дополнителен БОНУС за Early Booking 20 евра !!!                    

 

www.santaana.com
SANTA ANA 1*   M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба     439 439 439 475 480 485 485 485 485 485 439 429 429 429
 3-то  ЛИЦЕ     399 399 399 435 440 445 445 445 445 445 399 399 399 399
Прво дете      2-12 г.     345 345 345 379 375 379 379 379 379 379 345 339 339 339
Второ дете     2-12 г.     365 365 365 399 375 379 379 379 379 379 365 359 359 359
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.  : Нема можност.            450м. од плажа  
Еднокреветна:+160
www.hostalviladelmar.com
HOSTAL VILA DEL MAR 2* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 365 365 390 395 429 429 470 470 545 545 545 545 499 419 405 390
 3-то. ЛИЦЕ 365 365 390 395 429 429 470 470 545 545 545 545 499 419 405 390
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ. нема можност           Singl: +210 евра  
Доплата за соба со балкон :  40 евра по лице за 7 ноќи  40м. од плажа

 

www.alegria-hotels.com
ALEGRIA SAN JUAN PARK 2* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 389 389 435 435 479 479 499 499 545 545 545 545 435 399 399 359
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 335 335 365 365 399 399 415 415 449 449 449 449 365 335 340 309
Прво дете      2-12 г. 259 259 269 269 279 279 285 285 295 295 295 295 269 259 259 249
Второ дете    2-12 г. 259 259 269 269 279 279 285 285 295 295 295 295 269 259 259 249
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ. Возрасни: 40,  Деца: 20 евра         Singl: нема    
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. нема можност 400м. од плажа
 Дополнителен БОНУС за Early Booking 20 евра !!!                  

 

www.hotelesgarbi.com
VILLA GARBI   2*  M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 415 415 495 499 559 565 599 610 610 610 610 610 539 419 419 419
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 390 390 469 469 519 529 559 570 570 570 570 570 500 399 399 399
Прво дете       5-12 г. 220 220 220 220 299 299 309 315 315 315 315 315 220 220 220 220
Второ дете     5-12 г. 315 315 359 359 385 385 409 410 410 410 410 410 375 315 315 315
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 20, Деца: 15             Single: нема  
Доплата за 7 ПП во h.PLAZA 4*. Возрасни: 55, Деца: 35 150м. од плажа
www.hotelmontanamar.com
MONTANAMAR   3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 355 379 379 399 399 399 410 415 420 420 415 415 410 410 410 355
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 330 359 359 379 379 379 389 399 409 409 399 399 390 390 390 335
Прво дете       2-12 г. 210 220 220 299 299 299 299 310 310 310 310 310 210 210 210 210
Второ дете     2-12 г. 259 269 269 299 299 299 299 310 310 310 310 310 310 310 310 280
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ. ***   Возрасни: 35, Деца: 25          Single: +190 евра
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ. 11.7-22.8 Возрасни: 55, Деца: 35 550м. од плажа

 

www.copacabanalloret.com
COPACABANA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 379 379 445 445 465 475 565 565 565 629 629 629 479 479 419 419
 3-то  ЛИЦЕ 339 339 399 399 415 420 490 490 490 545 545 545 429 429 369 369
Прво дете       0-10 г. 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
Второ дете     0-10 г. 295 295 325 325 339 340 390 390 390 420 420 420 349 349 310 310
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 25, Деца: 15         Single: + 230 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 65, Деца: 35    350 м. од плажа

 

www.blueseahotels.com
BLUE SEA                                
MONTEVISTA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
HAWAI ПОЛУПАНСИОН 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 489 489 489 499 549 559 659 659 659 659 659 659 659 539 539 469
 3-то  ЛИЦЕ 415 415 415 419 459 469 539 539 539 539 539 539 539 450 450 399
Дете   2-10 г. 220 220 220 220 220 220 430 430 430 430 430 430 430 220 220 220
Доплата за        
7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ Возрасни:50, Деца:20евра 
Доплата за 7 All Inclusive Возрасни:110, Деца:35       300 м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. нема можност    350 м. од плажа
 Дополнителен БОНУС за Early Booking 25 евра !!!                  

 

GOLDEN SAND 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 419 465 515 550 550 599 599 599 599 545 545 389 389 389
 3-то, 4-то ЛИЦЕ 375 375 375 429 469 499 499 545 545 545 545 499 499 359 359 359
Прво дете       2-12 г. 215 215 215 339 365 380 380 410 410 410 410 380 380 220 220 220
Второ дете     2-12 г. 310 310 310 339 365 380 380 410 410 410 410 380 380 299 299 299
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 30, Деца: 15 евра      Single: + 250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 65, Деца: 35 400м. од плажа

 

www.vivehotels.com
SUN BEACH  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба     529 529 529 529 565 565 585 585 585 585 529 445    
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ     435 435 435 435 459 459 470 470 470 470 435 375    
Прво дете       2-12 г.     220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220    
Второ дете     2-12 г.     370 370 370 370 389 389 399 399 399 399 370 329    
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни:35, Деца:20      евра       Single: +190 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни:50, Деца:35 200м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.   Возрасни: 120 евра , Деца: 70 евра            

 

www.guitarthotels.com
GUITAR ROSA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 399 399 399 499 499 559 559 620 620 620 620 599 510 419 410 410
 3-то. ЛИЦЕ 345 345 345 415 415 449 449 499 499 499 499 479 420 355 349 349
Прво дете       2-12 г. 310 310 310 359 359 385 385 415 415 415 415 399 360 315 309 309
Второ дете     2-12 г. 310 310 310 359 359 385 385 415 415 415 415 399 360 315 309 309
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 35, Деца:20      евра       Single: +290 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 70, Деца:35    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.   Возрасни: 155 евра , Деца: 80 евра            

 

www.hotelvictoriacostabrava.com
VICTORIA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 399 399 445 499 535 535 589 589 645 645 645 645 579 459 459 459
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 360 360 399 439 469 469 509 509 550 550 550 550 499 399 399 399
Прво дете       2-12 г. 220 220 220 220 220 220 309 309 320 320 320 320 299 220 220 220
Второ дете     2-12 г. 305 305 329 355 369 369 399 399 429 429 429 429 399 339 339 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 90, Деца:45         Single: +250 евра
Доплата за 1/4 Fam.soba so balkon 80 evra za soba za 7 dena    150 м. од плажа

 

www.hotellacarolina.com
LA CAROLINA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 429 429 530 530 585 585 590 659 669 669 669 585 465 450 399
 3-то, 4-то. ЛИЦЕ 389 399 399 495 495 545 545 549 615 615 615 615 545 439 420 389
Прво дете       2-12 г. 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
Второ дете     2-12 г. 309 315 315 369 369 399 399 400 435 435 435 435 399 455 329 310
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 70, Деца:35     евра       Single: + 220 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни:50, Деца:25    350 м. од плажа

 

www.alegriafenalsmar.com
ALEGRIA                                
FENALS MAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 445 469 539 660 660 660 680 680 680 680 590 535 535 445
 3-то. ЛИЦЕ 359 359 379 399 449 550 550 550 565 565 565 565 495 450 450 385
Прво дете       2-12 г. 359 359 379 399 449 550 550 550 565 565 565 565 495 450 450 385
Второ дете     2-12 г. 359 359 379 399 449 550 550 550 565 565 565 565 495 450 450 385
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 35, Деца:25     евра       Single: нема    
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 65, Деца:50 150м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.   Возрасни: 180 евра, Деца: 120   евра          

 

 

www.grandhoteldonjuan.com
  GH DON JUAN PALACE 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 435 435 449 480 520 535 589 589 650 650 650 650 579 449 449 419
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 395 395 419 445 485 499 540 540 599 599 599 599 539 419 419 399
Прво дете       2-11 г. 320 320 329 345 365 369 395 395 429 429 429 429 395 329 329 315
Второ дете     2-11 г. 320 320 329 345 365 369 395 395 429 429 429 429 395 329 329 315
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 35, Деца: 20        Single: + 250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 85, Деца: 50   400 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.   Возрасни: 220 евра, Деца: 110 евра            

 

www.alegria-hotels.com
PLAZA PARIS  4**** Sup. M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 459 459 499 589 610 669 669 669 669 669 669 515 485 485 480
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 385 385 385 405 475 489 529 529 529 529 529 529 419 395 395 385
Прво дете       2-13 г. 220 220 220 345 399 415 439 439 439 439 439 439 359 345 345 220
Второ дете     2-13 г. 335 335 335 345 399 415 439 439 439 439 439 439 359 345 345 335
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 45, Деца: 25        Single: +250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 80, Деца: 40    250 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE.   Возрасни: 180 евра , Деца: 90 евра            

 

www.hotelmetropol.com-lloretdemar.com
METROPOL  4**** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 429 459 459 529 529 590 590 590 685 685 685 685 525 525 525 459
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 370 420 420 479 479 530 530 530 569 569 569 569 445 445 445 399
Прво дете       2-12 г. 320 399 399 449 449 495 495 495 449 449 449 449 369 369 369 339
Второ дете     2-11 г. 320 399 399 449 449 495 495 495 449 449 449 449 369 369 369 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 35, Деца: 25        Single: + 290 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 80, Деца:60 30м. од плажа

 

www.mariadelmarhotel.com
MARIA DEL MAR 4*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 445 445 445 510 585 599 625 625 650 689 669 599 599 539 510 475
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 405 405 405 469 529 545 565 565 585 615 615 539 539 489 465 435
Прво дете       2-12 г. 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220 220
Второ дете     2-12 г. 329 329 329 365 399 405 420 420 430 449 449 405 405 375 360 345
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 35, Деца: 20        Single: + 220 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 50, Деца: 25    300 м. од плажа

 

www.fenalsgarden.com                                
FENALS GARDEN                                
4**** sup M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 465 465 465 589 589 589 615 629 669 719 719 719 599 589 589 465
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 389 475 475 475 495 499 529 569 569 569 485 475 475 389
Прво дете       2-12 г. 220 220 220 345 345 345 355 359 370 390 390 390 350 345 345 220
Второ дете     2-12 г. 339 339 339 399 399 399 415 419 439 465 465 465 410 399 399 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 50, Деца: 30        Single: +320 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Возрасни: 90, Деца: 50    400 м. од плажа

 

www.metropolmiramar.com
 MIRAMAR 4**** Sup. M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 479 479 489 489 639 639 699 699 730 730 730 730 639 530 530 479
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 425 425 435 435 555 555 605 605 629 629 629 629 555 465 465 425
Прво дете       2-12 г. 415 415 420 420 530 530 580 580 599 599 599 599 530 450 450 415
Второ дете     2-12 г. 410 410 420 420 530 530 580 580 599 599 599 599 530 450 450 410
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.   Возрасни: 50, Деца: 25        Single: + 350 евра
Доплата за поглед на море:  Јуни : Возрасни 95, Деца 45   евра    50 м. од плажа
    Јули-Септ. Возрасни: 110, деца 80 евра            

 

www.hotelmariner.es
  HOTEL MARINER 4*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 30 6 13 20 27 4 11 18 25 1 8 15 22 29 5 12
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 479 479 489 489 639 639 699 699 730 730 730 730 639 530 530 479
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 425 425 435 435 555 555 605 605 629 629 629 629 555 465 465 425
Прво дете       2-12 г. 415 415 420 420 530 530 580 580 599 599 599 599 530 450 450 415
Второ дете     2-12 г. 410 410 420 420 530 530 580 580 599 599 599 599 530 450 450 410
 доп. 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Јун,Сеп: Возрасни: 35, Деца: 25      50 м. од плажа  
 доп. 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ. Јул,Авг : Возрасни: 45, Деца: 30
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE Јун,Сеп: Возрасни: 120, Деца: 90              
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE Јул,Авг: Возрасни: 130, Деца: 95