LION 4*

од33

LION 4*

Тип на сместување29.12.2018 – 04.01.2019
ПП
05.01.2019 – 11.01.2019   16.02.2019 – 22.02.2019
ПП
15.12.2018 – 28.12.2018   12.01.2019 -18.01.2019    26.01.2019 – 15.02.2019
ПП
01.12.2018 – 14.12.2018   19.01.2019 – 25.01.2019    23.02.2019 – 31.03.2019
ПП
Лице во 1/2 соба€ 65.00€ 40.50€ 38.50€ 35.50
1/1 соба€ 121.00€ 55.00€ 53.00€ 50.00
Лице во 1/2 твин голема соба€ 68.00€ 44.50€ 42.50€ 37.50
Лице во фамилијарна соба€ 73.00€ 52.00€ 49.50€ 44.50
АПП за 4 лица€ 255.00€ 185.00€ 175.00€ 160.00
Возрасен на дополнителен кревет€ 50.00€ 34.50€ 31.50€ 29.50

Во цената е вклучено:
– ноќевање со појадок и вечера (пијалоци вклучени за време на вечерата – вино,пиво,вода и сок)
– 
користење на базен,фитнес,сауна
шатл до ски стазите

Минимум престој за сите периоди: 5 ноќевања

Капацитет на сместување:
1/1 соба -1 лице
1/2  соба – 2 лица
1/2 голема соба – 2+1 лице
фамилијарна соба – 2+2 лица
АПП – минимум 4 возрасни лица или максимум 4+1 лице

Доплата:
Божиќна вечера (незадолжителна) – 45 евра за возрасни и 25 евра за деца 4-11,99
Новогодишна вечера (задолжителна) – 75 евра за возрасни и  40 евра за деца 4-11,99

Попусти за деца:
деца до 3,99 е бесплатно
деца 4-11,99 на дополнителен кревет – има 50% попуст
деца 4-11,99 на стандарден кревет – има 25% попуст

Попусти за рани резервации:
20% попуст за резервации направени до 30.08 и платени до 01.10.2018
10% попуст за резервации направени до 31.10 и платени до 01.11.2018

Бонуси:
7=6, 10-9 , 14=12 од 03.03.2019 до крај на сезона

Бонусите не се комбинираат со попустите !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице