INTERHOTEL SANDANSKI 4*

од59

INTERHOTEL SANDANSKI 4*

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион

 

Тип на соба01.02.2018-31.01.2019
петок и саботанедела – четврток

 

7+ ноќи

BBHBBBHBBBHB
 DBL стандард7610060845983
 DBL лукс8611069926690
 SGL стандард*607248604658
 SGL лукс*627854645062
 STD стандард12414810012296120
 APP лукс140164112136108132
 APP фамилијарен192214152176144168
ДОПЛАТИ
 редовно легло – дете 4-11,99 г.253420292028
 доп. легло – дете 4-11,99 г. во соба122110181018
 доп. легло – дете 4-11,99 г. во std/app080808
 доп. легло – 12-15,99 – во соба/std/app284028402233
 доп. легло – возрасен – во std/app284028402233
 дете до 3,99 г000000

 

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
*Само во Single собите цената е за еден возрасен и има можност само за сместување на едно дете 0-3,99 год. бесплатно

Легенда:
DBL – двокреветна соба,   APP – апартман,   STD – студио  SGL – еднокреветна соба
BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион ( појадок+вечера)

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ :

СместувањеМинимумМаксимум
 Двокреветна соба1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Студио СТАНДАРД1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ЛУКС1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ФЕМИЛИ1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99г.