Хотел Пирин Парк 5*

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма.

Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи.

Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.

Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свити

 

Цени за СОБА на ДЕН – полупансион

    сместување   услуга четврток-недела петок и сабота
 DBL lux HB 76 92
 SGL lux HB 58  61

* Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд

Попусти, доплати

 • дете до 4 г – бесплатно (за услуга BB)
 • дете 4-12 г. на дополнително легло – 70%
 • дете 4-12 г. на редовно легло – 30%
 • возрасен на дополнително легло – 30%
 • ЦенитеНЕ ВАЖАТ заНационални и верски празници, разни манифестации…

СПА:

 • сауна,
 • фитнес,
 • солариум,
 • масажа,
 • турска бања,
 • надворешен и внатрешен базен
 • детски базен,
 • финска сауна,
 • биосауна,
 • парни бањи – калдариум и лакониум,
 • ледена фонтана,
 • зона за релакс