Хотел Olympion - ТАСОС (Потос)

од150

Хотел Olympion - ТАСОС (Потос)

1/2 НП

Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен од на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот

Ценовник

Период Период на престој 1/2 – НП
01.06-08.06.18 7 150
08.06-15.06.18 7 190
15.06-22.06.18 7 210
22.06–29.06.18 7 230
29.06-08.07.18 9 320
08.07-17.07.18 9 360
17.07-26.07.18 9 399
26.07–04.08.18 9 399
04.08-13.08.18 9 399
13.08-22.08.18 9 399
22.08–31.08.18 9 360
31.08–07.09.18 7 260
07.09-14.09.18 7 240
14.09-21.09.18 7 220
21.09-28.09.18 7 190