Hotel MPM SPORT 4*

од45

Hotel MPM SPORT 4*

Тип на сместување28.12.2018 – 04.01.2019 ПП05.01.2019 – 11.01.2019 ПП21.12.2018 – 27.12.2018 12.01.2019 – 08.03.2019 ПП 01.12.2018 – 20.12.2018 09.03.2019 – 15.04.2019 ПП
Лице во 1/2 соба75.00 €65.00 €52.50 €44.50 €
Лице во 1/2 делукс соба88.00 €77.00 €58.50 €47.50 €
Наем на АПП за 4 лица245.00 €212.00 €174.00 €150.00 €
1/1 суит148.00 €127.00 €83.00 €75.00 €
1/1 делукс соба172.00 €150.00 €89.00 €78.00 €

 

Во цената е вклучено:
ноќевање со појадок и вечера
користење на базен,сауна,парна бања,солена сауна,римска бања,џакузи
wi fi

Минимум престој – 3 ноќевања за период 21.12-27.12.2018 и 12.01-08.03.2019 !
Минимум престој – 4 ноќевања за период 05.01-11.01.2019 !
Минимум престој – 5 ноќевања за период 28.12-04.01.2019 !

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 соба – 2 лица – 2 лица
1/2 делукс соба – 2+1 лица
АПП – 2+2 лица

Доплати:
Новогодишна вечера (задолжителна) – 85 евра за возрасни и 45 евра за деца 2-12,99
внатрешна гаража – 8 евра од кола од ноќ

Попусти:
деца до 1,99 – бесплатно
деца 2-12,99 на дополнителен кревет во 1/2 соба – 18 евра од ден
деца 2-12,99 на стандарден кревет во 1/2 соба – има 25% попуст
возрасен на дополнителен кревет – има 25% попуст

Рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 30.09.2018 и платени до 05.10.2018
10% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 05.11.2018
Не се комбинираат попустите со доплатите !

Бонуси:
7=6 , 10=9,11=10,14=12 за период до 21.12.2018 и од 15.03.2019

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице