Hotel MPM GUINNESS 4*

од40

Hotel MPM GUINNESS 4*

Тип на сместување 28.12.2018 – 04.01.2019 ПП 05.01.2019 – 11.01.2019 ПП 21.12.2018 – 27.12.2018 19.01.2019 – 01.03.2019 ПП 01.12.2018 – 20.12.2018 12.01.2019 – 18.01.2019 02.03.2019 – 14.04.2019 ПП
Лице во студио 65.00 € 50.00 € 44.50 € 39.50 €
Лице во АПП со 1 спална 70.00 € 54.00 € 47.50 € 42.50 €
Наем на АПП со 2 спални за 4 лица 252.00 € 194.00 € 172.00 € 152.00 €
1/1 студио 126.00 € 95.00 € 65.00 € 60.00 €

 

 

Во цената е вклучено:

Ноќевање со појадок и вечера
користење на базен,џакузи,сауна парна бања
wi fi ,шатл до Гондола

Минимум престој – 4 ноќевања за период 05.01-11.01.2019 !
Минимум престој – 5 ноќевања за период 28.12-04.01.2019 !

Капацитет на сместување:
студио – 2+1 лице
АПП со 1 спална – 2+2 лица
АПП со 2 спални – 4+2 лица

Доплати:
Новогодишна вечера (задолжителна) – 75 евра за возрасни и 40 евра за деца 2-11,99
внатрешна гаража – 8 евра од кола од ноќ

Попусти:
деца до 1,99 – бесплатно
деца 2-11,99 на дополнителен кревет – 15 евра од ден
деца 2-11,99 на стандарден кревет во студио /АПП со 1 спална – има 25% попуст
возрасен на дополнителен кревет – има 25% попуст

Рани резервации:
20% попуст за резервации до 30.09.2018 и платени до 05.10.2018
15% попуст за резервации до 31.10.2018 и платени до 05.11.2018

Раните резервации не важат за доплатите !

Бонуси:
7=6 , 10=9,11=10,14=12 за период до 21.12.2018 и од 08.03.2019 !
Не се комбинираат бонусите со попустите !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице