Хотел Maya Bay 3* - Калитеа

од125

Хотел Maya Bay 3* - Калитеа

Хотелот MAYA BAY 3* има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Локација: Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во овој хотел ќе го направт незаборавен.  Хотелот е оддалечен 90км од аеродромот во Солун.

Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа.

Содржина: Рецепција, лоби бар, ресторан, тераса, бар покрај базен, Сеф на рецепција, интернет, адворешен базен (на располагање на гостите лежалки и чадори), хемиско чистење

Хотелот располага со вкупно 23 соби, од кои повеќето се со страничен поглед на море. Сите соби располагаат со: ТВ, клима, телефон, мини фрижидер, фен за коса, балкон

*Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.

Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса)

Ценовник

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
Термин Услуга Double
27.05-03.06.2018 7 BB 125
03.06-10.06.2018 7 BB 139
10.06-17.06.2018 7 BB 165
17.06-24.06.2018 7 BB 200
24.06-01.07.2018 7 BB 215
01.07-08.07.2018 7 BB 249
08.07-15.07.2018 7 BB 280
15.07-22.07.2018 7 BB 305
22.07-29.07.2018 7 BB 319
29.07-05.08.2018 7 BB 319
05.08-12.08.2018 7 BB 319
12.08-19.08.2018 7 BB 319
19.08-26.08.2018 7 BB 310
26.08-02.09.2018 7 BB 285
02.09-09.09.2018 7 BB 220
09.09-16.09.2018 7 BB 205
16.09-23.09.2018 7 BB 165
Прво дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО