Хотел Kassandra Bay Village 3* - Криопиги

од139

Хотел Kassandra Bay Village 3* - Криопиги

Kassandra Bay Village е лоциран во туристичкото место Криопиги на полуостровот Халкидики, Касандра.

Хотелските соби кои ги има истиот во понуда, се опремени со клима, ТВ, фрижидер, бања со туш кабина и фен, балкон со поглед кон градина, планина и море.

Хотелот е на своите гости им нуди опцијата на полупансион(доручек+вечера) додека гостите со освежителни пијалоци и лесни закуски гостите можат да се послужат во баровите со кои располага хотелот. Во текот на целиот ден Ала Карт ресторнот на своите гости им нуди најразлични видови на оброци.

Сместување: хотелот е на три ката и располага со 35 соби, од кои 11 апартмани и 24 дворекветни соби, опремени со централна клима, мини фрижидер, мини кујна.
Содржина: сеф, менувачница, бар покрај базенот, чадори за сонце и лежалки на базенот, паркинг, рецепција, ресторан, клима во сите простории на хотелот, бежичен интернет.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Плажа: 400 м од песочна плажа
Спорт и забава: игралиште, надворешен базен, базен за деца

Ценовник

KASSANDRA BAY VILLAGE 3*
услуга месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
термин 20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
По лице за 7 Ноќевања HB DBL(2+exb) / 149 179 199 219 239 249 259 269 279 279 279 269 259 219 199 159 139
TRPL(2+1) / 159 189 209 229 249 259 269 279 289 289 289 279 269 229 209 169 149
QDPL(2+2) / 169 199 219 239 259 269 279 289 299 299 299 289 279 239 219 179 159
дете 0-3,99год -100% (без кревет) / дете 4-11,99год -60% попуст / 3 возрасен -30% попуст / 4 возрасен -50% попуст