Хотел Hanioti Plaza 3* - Ханиоти

од165

Хотел Hanioti Plaza 3* - Ханиоти

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Ханиоти

Плажа: на 50m од хотелот, помеѓу хотелот и плажата има мал парк.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера)

Интернет: Бесплатно wi-fi во собите и на плажа, приклучок за 1 уред. Интернет за втор уред во соба се плаќа 10 еур за 7 дена / за трет уред се плаќа 5 еур за 7 дена

Сместување: Хотелот располага со 24 соби- двокреветни и трокреветни, дел од собите се со поглед на море а другиот дел се со поглед на улица. Сите соби се опремени со мини фрижидер, интернет, сеф, телевизор, купатило со туш, балкон со масичка и 2 стола, клима уред.

Хотелски содржини:  Во приземјето на хотелот има таверна во која се служат појадокот и вечерата на шведска маса и бар во кој може да уживате во попладневните и вечерни часови.
Појадокот се служи од 08:00 до 10:00 часот;
Вечерата се служи од 18:00 до 20:00 часот;

Влегување во собите: 13 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10 часот по локално време;

 

Ценовник

Термин Услуга Double Side Sea View Double Sea View Double Sea View + ex bed Triple Sea View
Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера
27.04-02.05.2018 5 HB 79 85 85 85
02.05-19.05.2018 1 HB 15 17 17 17
20.05-27.05.2018 7 HB 160 165 165 180
27.05-03.06.2018 7 HB 179 190 190 210
03.06-10.06.2018 7 HB 199 210 210 229
10.06-17.06.2018 7 HB 235 245 245 265
17.06-24.06.2018 7 HB 260 300 300 319
24.06-01.07.2018 7 HB 279 319 319 345
01.07-08.07.2018 7 HB 315 355 355 380
08.07-15.07.2018 7 HB 350 390 390 419
15.07-22.07.2018 7 HB 389 400 400 429
22.07-29.07.2018 7 HB 409 419 419 439
29.07-05.08.2018 7 HB 409 419 419 439
05.08-12.08.2018 7 HB 409 419 419 439
12.08-19.08.2018 7 HB 409 419 419 439
19.08-26.08.2018 7 HB 389 400 400 419
26.08-02.09.2018 7 HB 335 345 345 365
02.09-09.09.2018 7 HB 270 283 283 300
09.09-16.09.2018 7 HB 215 235 235 245
16.09-23.09.2018 7 HB 189 200 200 219
23.09-30.09.2018 7 HB 150 155 155 165

 

Првиот термин се однесува на празникот 1ви Мај (за 4 ноќевања во тој термин)

Следната цена се однесува по лице на ден во тој термин (02.05-19.05.2018)

Сите останати термини се однесуваат на 7 ноќевања по лице.

Мени

  • Појадок: кафе, млеко, чај, сок. Леб, палачинки, мед, мармелад, путер, кашкавал, салама, јајца, јогурт, corn flakes.
  • Вечера: домати, зелена салата, краставички, кромид, маслинки, цвекло, пченка, црвени и зелени пиперки, зелка. Фета, сос tzatziki.
    Супа од риба или пилешка супа.
    Макарони, компир, ориз, грашок или грав.
    Пилешко, свинско месо, риба, котлети, паста со мелено месо – секој втор ден.
  • Десерт само за време на вечера -до 15 јули овошно желе или портокал, после 15 јули лубеница.

Дневната комбинација од наведените јадења е по избор на хотелот.