Hotel Elegant Lux 4*

од80

Hotel Elegant Lux 4*

Тип на сместување20.12.2018 – 27.12.2018 28.12.2018 – 02.01.2019 03.01.2019 – 07.01.2019 18.01.2019 – 04.03.2019 08.01.2019 – 17.01.2019 05.03.2019 – 31.03.2019
ППППППНППП
Студио за 2 лица80.00 €145.00 €92.00 €57.00 €71.00 €
1/1 студио66.00 €128.00 €76.00 €46.00 €53.00 €
АПП со 1 спална за 2 лица88.00 €159.00 €102.00 €67.00 €81.00 €
Голем АПП со 1 спална за 3 лица119.00 €200.00 €139.00 €88.00 €109.00 €
Фамилијарен АПП со 1 спална за 4 лица144.00 €245.00 €164.00 €106.00 €135.00 €
АПП со 2 спални за 4 лица158.00 €275.00 €185.00 €116.00 €145.00 €
Голем АПП со 2 спални за 5 лица185.00 €315.00 €215.00 €134.00 €170.00 €
Голем АПП со 2 спални за 6 лица210.00 €355.00 €240.00 €147.00 €190.00 €
деца 6 – 11.99 на дополнителен кревет24.50 €32.50 €24.50 €14.50 €19.50 €

 

 

Во цената е вклучено:
ноќевање по соба со појадок и вечера
користење на базен,џакузи,финска сауна,инфраред сауна,парна бања,турска бања,фитнес
шатл до Гондолата

Минимум престој – 3 ноќевања за период 22.12 – 27.12.2018 и 03.01-07.01.2019
Минимум престој – 4 ноќевања за период 18.01 – 23.02.2019
Минимум престој – 5 ноќевања за период 28.12 – 02.01.2019

Капацитет на сместување:
студио – 2+1 лице
АПП со 1 спална – 2+2 лица или 3+1 лице

Голем АПП со 1 спална – 4+0 лица
Фамилијарен АПП со 1 спална – 4 лица
АПП со 2 спални – 4+2 лица
Голем АПП со 2 спални – 6 лица

Доплати:
ручек – 9 евра за возрасни и 7 евра за деца 6-11,99
Божиќна вечера (незадолжителна) – 35 евра за возрасни и 25 евра за деца 6-11,99
Новогодишна вечера (незадолжителна) – 75 евра за возрасни и 40 евра за деца 6-11,99

Попусти:
деца до 5,99 на дополнителен кревет – бесплатно
деца до 11,99 на стандарден кревет – има 20% попуст

Рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 01.11.2018 за период после 20.12.2018
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и платени до 05.12.2018 за период после 20.12.2018

Бонуси:
од 7 до 11 ноќевања – 1 дополнителна ноќ – бесплатна
важи за периодите 01.12.2018-19.12.2018 и 08.01.2018-31.03.2019

Бонусите не се комбинираат со попустите !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице