ЛЕТО ВО МАЛТА

од659

ЛЕТО ВО МАЛТА

Малта е мала и густо населена, фасцинантна островска држава во центарот на Медитеранот, веднаш под Сицилија. Се состои од пет острови, најголемиот Малта, потоа Гозо, Комино , Филфла и Коминото. Плени со својата безвременска убавина , прекрасни песочни плажи и морско синило. Тесни улички,  романтично возење со чамци, интересни градби, тврдини и катедрали воодушевуваат со својата убавина.

Хотелот се наоѓа во срцето на прекрасното летувалиште Бугиба, на само 3 мин. од плажата и шеталиштето. Опкружен со најубавите ресторани и барови. Собите се комфортни со клима и сопствено купатило.

Хотелот  има внатрешен и надворешен базен, ресторан со традиционална кујна, бар и градина.

 

1/1 соба
1/2 соба
1/3 соба

Ценовник

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ – МАЛТА – 8 дена / 7 ноќевања
ХОТЕЛ ДАТУМ
(SKP – MLA)
ДАТУМ
(MLA – SKP)
ЦЕНА
1/2
ЦЕНА
1/1
ТРЕТО ЛИЦЕ I ДЕТЕ
(2 – 11.99)
II ДЕТЕ
(2 – 11.99)

БЕБЕ

(0-1.99)

Bugibba
hotel 3*

11-07-18 18-07-18 659 1059 659 499 499 50
18-07-18 25-07-18 714 1114 714 549 549 50
25-07-18 01-08-18 769 1169 769 604 604 50
01-08-18 08-08-18 769 1169 769 604 604 50
08-08-18 15-08-18 769 1169 769 604 604 50
15-08-18 22-08-18 714 1114 714 549 549 50
22-08-18 29-08-18 659 1059 659 499 499 50
*Цените се дадени во евра

 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ
SKP – MLA: 17:50 – 19:35 MLA – SKP: 20:05 – 21:50
Предлог прошетки;
  • Заливот Saint Paul Bay близу Бугиба, прошита во градот Saint Julian и марината на популарниот хотел Хилтон.
  • Главниот град Ла Валета и нејзиното богато културно наследство
  • Препорачуваме посета на рибарското селце Марсахлок . Одлично место за да пробате риба. Ќе имате можност да ги видите типичните малтешки рибарски чамци- лузи во прекрасни бои усидрени по целиот залив
  • Посета на Мдина, старата престолнина на Малта или Popeye Village ( место каде е снимен филмот за Попај Морнарот)
  • Одмор на најдолгата песочна плажа на Малта, Мелиха Баy или крстарење до островот Гозо
  • Ноќни прошетки до Валета или шопинг во најголемиот трговски центар во Слиема, Point Mall