GLAZNE 4*

од28

GLAZNE 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 27.12.2017 ПП 28.12.2017 – 02.01.2018 ПП 03.01.2018 – 31.03.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 28.00 € 47.00 € 31.00 €
1/1 соба 37.00 € 72.00 € 51.00 €
Лице во 1/2 голема соба 28.00 € 52.00 € 31.00 €
АПП со 1 спална 33.00 € 55.00 € 37.00 €
Вила за 4 лица 112.00 € 221.00 € 120.00 €

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице на база појадок и вечера (освен за вилата за 4 лица)
користење на базен,сауна
интернет
трансфер до Гондола

Минимум 3 ноќевања за период 28.12-02.01.2018 !

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 соба – 2 лица
1/2 голема соба – 2+2 лица или 3+1 лице
АПП – 2+2 лица
Вила  – 4+2 деца или 4+1 лице

Доплата:
Новогодишна вечера (незадолжително) – 55 евра по лице.бесплатно за деца до 4 години.

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:
деца до 4,99 – бесплатно
деца до 5-13,99 на дополнителен кревет во голем кревет со 2 возрасни – бесплатно
деца до 13,99 на стандарден кревет со 1 возрасен – има 50% попуст
деца до 4,99 со 1 возрасен – плаќаат како 1/1 соба
2 деца од 5-13,99 со 1 возрасен – секое дете плаќа по 50% од цената
2 деца од 5-13,99 со 2 возрасни во АПП – 1 дете е бесплатно,2 дете има 50% попуст
возрасен на дополнителен кревет-има 30% попуст

Попусти за рани резервации:
20% попуст за рани резервации направени до 15.11.2017 и целосно платени до 20.11.2017
15% попуст за рани резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 10.12.2017

Бонуси:
6=5,7=6,14=12, за периоди до 27.12.2017 и од 17.01.2018

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации !