GARDENIA 4*

од24

GARDENIA 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 04.03.2018 – 31.03.2018 ПП 22.12.2017 – 28.12.2017 18.01.2018 – 03.03.2018 ПП 29.12.2017 – 02.01.2018 ПП 03.01.2018 – 06.01.2018 ПП 07.01.2018 – 17.01.2018 ПП
Лице во 1/2 соба € 26.50 € 33.50 € 59.00 € 38.50 € 31.50
Лице во 1/2 соба со балкон € 33.50 € 40.50 € 66.00 € 45.50 € 38.50
1/1 соба € 39.50 € 50.50 € 114.00 € 58.50 € 47.50
Лице во 1/2 еко соба € 24.50 € 31.50 € 56.50 € 36.50 € 29.50
Лице во 1/2 лукс соба € 34.50 € 39.50 € 70.00 € 49.50 € 40.50
  • Цените не важат за период 06.12 – 09.12.2017 !

Во цената е вклучено:
-ноќевање по лице на база полупансион (појадок и вечера)
-користење на базен,фитнес,сауна,џакузи,парна бања
-трансфер до Гондола

Минимум престој – 3 ноќевања за сите периоди освен за 01.12- 21.12.2017 и 04.03 -31.03.2018 !

Капацитет на сместување:

-1/1 соба – 1 лице
-1/2 соба – 2+1 лице
-1/2 соба со балкон – 2 лица
-1/2 еко соба – 2 лица
-1/2 лукс соба – 2+2 лица

Доплата:

-Божиќна вечера (задожителна) – 30 евра за возрасни и 17 евра за деца 7-13,99
-Новогодишна вечера (втор спрат) во Таверна (задолжителна) 65 евра за возрасни и 35 евра за деца 7-13,99
-Новогодишна вечера (прв спрат) во Таверна (задолжителна) 95 евра за возрасни и 35 евра за деца 7-13,99

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:

-1 дете до 6,99 – бесплатно
-2 дете до 6,99 на дополнителен кревет – има 70% попуст
-дете до 6,99 на стандарден кревет со 1 возрасен – цена како 1/1 соба
-1 и 2 дете од 7-13,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – има 50% попуст
-1 дете 7-13,99 на стандарден кревет со 1 возрасен – има 30% попуст
-возрасен на дополителен кревет – има 30% попуст

Попусти за рани резервации:

-20% попуст за резервации направени до 30.09 и платени до 05.11.2017
-15% попуст за резервации направени до 31.10 и платени до 05.10.2017
-10% попуст за резервации направени до 31.11 и платени до 05.12.2017

Бонуси:
7=6, 14=12 за сите периоди после 03.01.2018

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации !