FRIENDS 3*

од25

FRIENDS 3*

Тип на сместување 01.12.2017 – 18.12.2017
12.03.2018 – 15.04.2018 ПП
19.12.2017 – 25.12.2017
09.01.2018 – 22.01.2018
06.02.2018 – 11.03.2018 ПП
02.01.2018 – 08.01.2018
23.01.2018 – 05.02.2018 ПП
26.12.2017 – 01.01.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 25.00 € 27.00 € 31.00 € 45.50 €
1/1 соба 34.50 € 36.50 € 42.00 € 62.00 €
АПП за 2 лица 68.00 € 74.00 € 86.00 € 129.00 €
Делукс АПП за 2 лица 87.00 € 96.00 € 112.00 € 169.00 €

Во цената е вклучено:

-ноќевање по лице (освен за АПП – 2 лица) со појадок и вечера
-користење на парна бања,сауна,џакузи,фитнес
-трансфер до Гондола
-паркинг (ако има расположливи места)

Минимум престој – 3 ноќи за период 02.01-08.01.2018 и 23.01-05.02.2018
Минимум престој – 5 ноќи за период 26.12-01.01.2018

Капацитет на сместување:

-1/1 – 1 лице
-1/2 – 2 возрасни+2 деца или 3 возрасни
-АПП – 2 возрасни+2 деца или 3 возрасни
-АПП Делукс – 2 возрасни+2 деца или 3 лица

Доплата:

Божиќна вечера (незадолжителна) – 35 евра за возрасен и 20 евра за деца (2-11,99 год)
Божиќна вечера на 07.01.2017 (незадолжиелна) – 25 евра за возрасни и 15 евра за деца (2-11,99 год)

Новогодишна вечера (задолжителна) – 50 евра за возрасен и 35 евра за деца (2-11,99 год)
Новогодишна вечера во Механа (незадолжителна) – 80 евра за возрасен и 42 евра за деца (2-11,99 год).

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:

-деца до 1,99 год – бесплатно
-деца 2-11,99 год на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
-деца 2-11,99 год со 1 возрасен – нема попуст

-2 деца од 2-11,99 со 1 возрасен – секое дете плаќа по 50% од цената
-2 деца од 2-11,99 со 2 возрасни – првото е бесплатно,второр плаќа 50% од цената
-возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст

Попусти за рани резервации:

-20% попуст за сите резервации направени до 30.09 и платени до 05.10.2017
-15% попуст за сите резервации направени до 31.10 и платени до 05.11.2017
-10% попуст за сите резервации направени до 30.11 и платени до 05.12.2017

Бонуси:
7=6, 14=12 , 21=18 за периоди 01.12-25.12.2017 и 09.01-22.01.2018 и 06.02-15.04.2018

Попустите не можат да се комбинираат со раните резервации !