FESTA WINTER PALACE 5*

од35

FESTA WINTER PALACE 5*

Тип на смeстување01.12.2018 – 20.12.2018 05.03.2019 – 09.04.2019
ПП
21.12.2018 – 27.12.2018
ПП
28.12.2018 – 01.01.2019
ПП
02.01.2019 – 13.01.2019 26.01.2019 – 15.02.2019
ПП
16.02.2019 – 04.03.2019
ПП
14.01.2019 – 25.01.2019
ПП
Лице во 1/2 соба43.50 €57.00 €99.00 €65.00 €54.00 €54.00 €
Лице во Јуниор Суит                                          49.50 €65.00 €114.00 €74.00 €60.00 €61.50 €
Лице во стандарден суит53.00 €70.00 €124.00 €80.00 €64.00 €67.00 €
1/1 соба64.00 €83.00 €194.00 €114.00 €79.00 €80.00 €

Во цената е вклучено:

Ноќевање по лице со појадок и вечера
Користење на базен,фитнес,термо зона (парна бања,сауна,релакс зона)
интернет

Минимум престој 5 ноќевања за период 28.12-01.01.2019
Минимум престој 3 ноќевања за сите периоди освен за 28.12-01.01.2019

Капацитет на сместување:
1/2 соба – 2+1 лице или 3+0
1/1 соба – 1 лице
јуниор суит – 2+2 лица или 3+1 лице
стандарден суит- 2+2 лица или 3+1 лице

Доплати:

Божиќна вечера (задолжително) – 40 евра за возрасни и 20 евра за деца до 12,99 год
Новогодишна вечера (задолжително) – 85 евра за возрасни и 45 евра за деца до 12,99 год

Попусти:
деца до 2,99 год – бесплатно
1 дете 3-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
2 дете 3-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – има 50% попуст
деца 3-12,99 год на стандарден кревет со 1 возрасен – има 50% попуст
трет возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст

Попусти за рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 30.09 и платени до 10.10.2018
10% попуст за резервации направени до 31.10 и платени до 10.11.2018

Попустите за рани резервации не се важечки за доплатите !

Бонуси:

7=6 за периодите 01.12-20.12.2018 и 08.01.2019-15.02.2019 и 05.03.2019 -09.04.2019

Бонусите не се комбинираат со попустите !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице