FESTA CHAMKORIA 4*

од26

FESTA CHAMKORIA 4*

Тип на сместување

01.12.2018 – 20.12.2018

ПП

21.12.2018-27.12.2018

ПП

28.12.2018 – 01.01.2019

ПП

02.01.2019 – 13.01.2019

ПП

14.01.2019 – 25.01.2019

ПП

26.01.2019 – 15.02.2019

ПП

16.02.2019 – 04.03.2019

ПП

05.03.2019 – 09.04.0219

ПП

Лице во 1/2 соба26.50 €28.50 €69.00 €42.50 €37.50 €43.50 €35.50 €30.50 €
1/1 соба38.00 €56.00 €101.00 €62.00 €55.00 €64.00 €52.00 €44.00 €
Лице во јуниор суит30.50 €43.50 €76.00 €47.50 €42.50 €48.50 €39.50 €35.50 €
Лице во стандард суит34.50 €50.00 €88.00 €56.00 €48.50 €56.50 €45.50 €40.50 €

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице на база појадок и вечера
користење на базен,сауна,парна бања,релакс соба и фитнес
шатл до ски стазите
интернет,паркинг

Минимум престој 5 ноќевања за период 28.12-01.01.2019 !
Минимум престој 3 ноќевања,освен за период 28.12-01.01.2019 !

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 соба – 2лица
Јуниор суит – 2+2 лица или 3+1 лице
стандард суит – 2+2 лица или 3+1 лице

Доплати:
Божиќна вечера (задолжителна) на 25.12.2018 – 30 евра за возрасни и 17 евра за деца (3-12,99)
Новогодишна вечера (задолжителна) – 55 евра за возрасни и  30 евра за деца (3-12,99)

Попусти:
деца до 2,99 год – бесплатно
1 дете 3-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
2 дете 3-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – има 50% попуст
деца 3-12,99 на стандарден кревет со 1 возрасен има 50% попуст
трет возрасен на дополнителен кревет во јуниор суит или суит – има 30% попуст

Попусти за рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 30.09.2018 и платени до 10.10.2018
10% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 10.11.2018

Бонуси:
7=6 за периоди 01.12.2018-20.12.2018 и 08.01.2019 – 15.02.2019 и период 05.03.2018 – 09.04.2019

Бонусите не се комбинираат со попустите !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице