EMERALD 4*

од32

EMERALD 4*

Тип на сместување 22.12.2017 – 28.12.2017 04.01.2018 – 10.01.2018 ПП 29.12.2017 – 03.01.2018 ПП 11.01.2018 – 31.01.2018 01.03.2018 – 25.03.2018 ПП 01.02.2018 – 28.02.2018 ПП
Лице во 1/2 соба € 45.00 € 55.00 € 32.50 € 38.50
1/1 соба € 73.00 N/A € 53.00 € 63.00
Лице во фамилијарна соба € 44.50 € 55.00 € 32.50 € 38.50
Лице во АПП со 1 спална € 50.00 € 60.00 € 38.00 € 44.00
АПП со 2 спални за 4 лица € 195.00 € 225.00 € 145.00 € 175.00

Во цената е вклучено:

-ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
-користење на базен,сауна,парна бања,џакузи,фитнес

Минимум  престој 5 ноќевања за период 29.12-03.01.2018 !

Капацитет на сместување:
-1/1 соба – 1 лице
-1/2 соба – 2+1 лице
-фамилијарна соба- минимум 3 лица максимум 4 лица
-АПП со 1 спална – мин 2 возрасни лица макс 3+1 лице
-АПП со 2 спални – мин 4 возрасни лица макс 5+1 лице

Доплата:
-Новогодишна вечера (задолжителна) – 70 евра за возрасни и 45 евра за деца до 12,99

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Услови за деца:

-деца до 1,99 – бесплатно
-дете 2-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни во 1/2 соба / АПП – 13 евра од ден
-дете 2-12,99 на стандарден кревет во 1/2 соба – има 40% попуст
-дете 2-12,99 на стандарден кревет во фамилијарна соба – има 50% попуст
-возрасен на дополнителен кревет во 1/2 соба / АПП со 1 спална – има 30% попуст
-4 возрасен во фамилијарна соба – има 30% попуст

Рани резервации:
-15% попуст за резервации направени до 15.10.2017 и платени до 30.10.2017
-10% попуст за резервации направени до 15.11.2017 и платени до 30.11.2017

Бонуси:
7=6,8=7,9=8,10=9,14=12,12=10 за период после 01.03.2018