Elegant Spa 3*

Тип на сместување01.12.2018 – 19.12.2018 НП20.12.2018 – 27.12.2018 НП28.12.2018 – 02.01.2019 НП03.01.2019 – 07.01.2019 18.01.2019 – 04.03.2019 НП08.01.2019 – 17.01.2019 05.03.2019 – 31.03.2019 НП
Студио за 2 лица38.50 €67.50 €122.00 €77.00 €56.00 €
1/1 студио30.00 €55.00 €117.00 €65.00 €45.00 €
АПП со 1 спална за 2 лица45.50 €73.00 €132.00 €87.00 €66.00 €
Голем АПП со 1 спална за 3 лица61.00 €92.00 €179.00 €115.00 €88.00 €
Фамилијарен АПП со 1 спална за 4 лица74.00 €118.00 €226.00 €135.00 €106.00 €
АПП со 2 спални за 4 лица80.00 €132.00 €245.00 €155.00 €115.00 €
деца 6 – 11.99 на дополнителен кревет12.50 €19.50 €24.50 €19.50 €14.50 €

 

Во цената е вклучено:
ноќевање по соба со појадок
користење на базен,џакузи,финска сауна,инфраред сауна,парна бања,турска бања,фитнес
шатл до Гондолата

Минимум престој – 3 ноќевања за период 22.12 – 27.12.2018 и 03.01-07.01.2019
Минимум престој – 4 ноќевања за период 18.01 – 23.02.2019
Минимум престој – 5 ноќевања за период 28.12 – 02.01.2019

Капацитет на сместување:
студио – 2+1 лице
АПП со 1 спална – 2+2 лица или 3+1 лице

Голем АПП со 1 спална – 4+0 лица
АПП со 2 спални – 4+2 лица

Доплати:
ручек во ресторанот на Елегант Лукс – 9 евра за возрасни и 7 евра за деца 6-11,99
вечера во ресторанот на Елегант Лукс –10 евра за возрасни и 7 евра за деца 6-11,99
Божиќна вечера (незадолжителна) – 35 евра за возрасни и 25 евра за деца 6-11,99
Новогодишна вечера (незадолжителна) – 75 евра за возрасни и 40 евра за деца 6-11,99

Попусти:
деца до 5,99 на дополнителен кревет – бесплатно
деца до 11,99 на стандарден кревет – има 20% попуст

Рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 01.11.2018 за период после 20.12.2018
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и платени до 05.12.2018 за период после 20.12.2018

Бонуси:
од 7 до 11 ноќевања – 1 дополнителна ноќ – бесплатна
важи за периодите 01.12.2018-19.12.2018 и 08.01.2018-31.03.2019

Бонусите не се комбинираат со попустите !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице

 

 

 

GPS координати:

41.826669, 23.481209

41°49’36.0″N 23°28’52.4″E