Casa Karina 4*

од30

Casa Karina 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 ПП 22.12.2017 – 26.12.2017 ПП 27.12.2017 – 03.01.2018 ПП 04.01.2018 – 28.02.2018 ПП 01.03.2018 – 30.04.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 29.50 € 33.50 € 55.00 € 35.50 € 31.50 €
Лице во студио 31.50 € 35.50 € 57.00 € 38.50 € 33.50 €
Лице во АПП со 1 спална 37.50 € 42.00 € 64.00 € 43.50 € 39.50 €
Лице во АПП со 2 спални 37.50 € 42.00 € 64.00 € 43.50 € 39.50 €
Студио за 1 лице 42.50 € 49.00 € 80.00 € 52.00 € 45.50 €
Возрасен на дополнителен кревет 24.50 € 27.50 € 40.00 € 29.50 € 26.50 €
Деца од 3,99 – 11,99  на дополнителен кревет 19.50 € 21.50 € 33.50 € 23.50 € 20.50 €
Деца од 3,99 – 11,99  на стандарден кревет 21.50 € 23.50 € 31.50 € 25.50 € 22.50 €

Во цената е вклучено:

-ноќевање по лице на база полупансион (појадок и вечера)
-користење на базен,фитнес,сауна,парна бања
-интернет

Минимум престој – 5 ноќевања за период 27.12-03.01.2018 и 04.01-28.02.2018
Минимум престој – 5 ноќевања за период 27.12-03.01.2018 и 04.01-28.02.2018

Капацитет на сместување:
-1/2 соба – 2+2 деца до 11,99
-студио – 2+1 лице до 3,99
-АПП со 1 спална – 2+2 лица
-АПП со 2 спални -4+1 лица

Доплати:

-Новогодишна вечера (задолжителна) 95 евра за возрасни и 50 евра за деца 5,99-11,99
-Внатрешен паркинг – 5,5 евра за 24 часа,лимитирани места-се плаќа на лице место
-бебешко креветче – 2,5 евра – се плаќа на лице место
-бањарка 2,5 евра за престој со депозит 15 евра

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:
-деца до 3,99 на дополнителен кревет – бесплатно

Рани резервации:

-25% попуст за резервации  до 15.11.2017 и целосно платени до 20.11.2017
-20% попуст за резервации  до 01.12.2017 и целосно платени до 10.12.2017
-15% попуст за резервации  до 15.12.2017 и целосно платени до 20.12.2017

Нема можност за промена на имиња за веќе направени резервации со попусти за рани резервации.

Бонуси:
7=6,9-8,11=10,14=12 – не важи за период 27.12-03.01.2018

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации !