Вила Bella Grecia - Мораитика

од75

Вила Bella Grecia - Мораитика

Крф е во срцето на Јонското Море помеѓу Италијанското копно на запад и Грчкото на исток се протега Јонскиот архипелаг претставен со неколку поголеми и помали острови. Најсеверен остров во архипелагот е најпосетуваниот остров Крф со главниот град Керкира. Доминантна вегетација на островот се четинарите и маслиновите стебла по што Крф се нарекува и “Зелен остров”. Освен по живописната природа, исконското минато и љубезните домаќини Крф е познат и по своите плажи.

Мораитика е модерно туристичко селце кое лежи околу природен залив. Селото е, оддалечено 20км од главниот град Керкира, каде има голем број на ресторани, таверни, барови и продавници за да задоволат сечиј вкус.

Вилата Бела Грециа е лоцирана во Мoраитика на околу 7 мин од плажа. Располага со двокреветни и трокреветни студија на прв и на вотр спрат. Сите соби имаат балкон, ТВ, клима уред (дополнително се наплаќа), мини кујна (шпорет со грејни тела, фрижидер, комплет прибор) и бања со туш. Вилата има и сопствен базен. Бесплатен интернет на базен.

Ценовник

Период 26.05 02.06 11.06 20.06 29.06 08.07 17.07 26.07 04.08 13.08 22.08 31.08 09.09 18.09
ноќевања 7 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 7
1/2 75€* 155€ 175€ 209€ 250€ 265€ 265€ 265€ 265€ 240€ 215€ 175€ 155€ 75€*

 

*Трето лице бесплатно сместување