Вила Atlantic - КАЛИТЕА

од42

Вила Atlantic - КАЛИТЕА

1/3 Студио
1/3 + 1 Студио

ВИЛАТА “ATLANTICСЕ НАОЃА ВО КАЛИТЕА ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА ШЕТАЛИШТЕТО.

ВИЛАТА “ATLANTIC” Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА ЗА НАШИТЕ ГОСТИ И E ОДДАЛЕЧЕНА 5 МИН. ОД ПЛАЖА.

КАЛИТЕА – Е ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА КОМБИНАЦИЈА ОД УБАВИ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ И МНОГУБРОЈНИ ТАВЕРНИ, БУТИЦИ И БЕЗБРОЈ АНИМАЦИИ  ЗА СЕКОЈА ВОЗРАСТ. ВО ПРЕВОД КАЛИТЕА ЗНАЧИ УБАВ ПОГЛЕД.ОВА Е ЕДИНСТВЕНОТО МЕСТО СО НЕВЕРОЈАТНАТА ГЛЕДКА КОН ТОРОНЕИСКИОТ ЗАЛИВ. ШИРОКАТА ПЕСОЧНА ПЛАЖА СО СИТЕН ПЕСОК И ЧИСТАТА ВОДА СЕ СИМБОЛ НА ПЛАВОТО ЗНАМЕ КОЕ КАЛИТЕА ГО ДОБИВА СЕКОЈА ГОДИНА ОД СТРАНА НА Е.О.Т.

ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР, ПЛИВАЊЕ, ПРОШЕТКИ, МЛАДИНСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба 2,4,6,7,8,9,10
1/3+1
3 лица+1
*20.05 – 27.05 7 14
*27.05 – 03.06 7 42
03.06 – 10.06 7 139
10.06 – 17.06 7 199
17.06 – 24.06 7 229
24.06 – 01.07 7 279
01.07 – 08.07 7 289
08.07 – 15.07 7 309
15.0722.07 7 359
22.0729.07 7 379
29.07 – 05.08 7 379
05.0812.08 7 379
12.08 19.08 7 379
19.0826.08 7 369
26.08 – 02.09 7 309
02.09 – 09.09 7 209
09.09 – 16.09 7 199
*16.09 23.09 7 21

 

НАПОМЕНИ:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио, за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице, без разлика дали користи превоз или не;
  • Трето и четврто  лице плаќаат само превоз – доколку користи

 ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

Студио бр.2

(1/3)+1 (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на први кат.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечни кревет. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, ви-фи, тв и купатило со вц.

Студио бр.4

(1/3)+1 (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на први кат.
Студиото располага со три поединечни кревети. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон шеталиште. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Студио бр.6

(1/2) (2 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Студио бр.7

(1/3)+1  (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Студио бр.8

(1/3)  (3 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со три поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон шеталиште. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Студио бр.9

(1/3)  (3 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со три поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Студио бр.10

(1/3)+1 (4 ЛИЦА)

Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со три поединечни кревети. Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон шеталиште. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.