ASTERA 4*

од37

ASTERA 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 22.12.2017 01.03.2018 – 15.04.2018 ПП 23.12.2017 – 27.12.2017 11.01.2018 – 28.02.2018 ПП 04.01.2018 – 10.01.2018 ПП 28.12.2017 – 03.01.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 37.00 € 45.00 € 49.00 € 74.00 €
1/1 соба 48.00 € 59.50 € 70.50 € 105.00 €
Лице во АПП со 1 спална 54.50 € 66.50 € 75.50 € 94.00 €
Лице во АПП со 2 спални 64.50 € 76.50 € 86.50 € 104.00 €
Лице во АПП со 1 спална во апартмански дел 51.50 € 63.50 € 72.50 € 90.50 €
Лице во АПП со 2 спални во апартмански дел 61.50 € 73.50 € 83.50 € 100.50 €

Во цената е вклучено:

– ноќевање по лице на база полупансион (доручек и вечера)
– користење на аква парк сп базен,сауна,фитнес
– паркинг,интернет
– трансфер до гондолата

Капацитет на сместување

– 1/2 соба – 2+1 лице
– 1/1 сингл – 1 лице
– АПП со 1 спална – 2+2 лица
– АПП со 2 спални – 4+2 лица
– АПП со 1 спална (дополнителна зграда) – 2+2 лица
– АПП со 2 спални (дополнителна зграда) – 4+2 лица

Доплата

-ручек – 10 евра за возрасен од ден и 6 евра за деца (2,99-12,99 год) од ден
– Божиќна вечера- 45 евра за возрасен и 25 евра за деца (2,99-12,99 год) од ден
– Новогодишна вечера (задолжителна) – 85 евра за возрасни и 45 евра за деца (2,99-12,99 год)

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:

-деца до 2,99 год – бесплатно
– 1 дете од 3-12,99 год на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
– дете 3-12,99 год на стандарден кревет – има 50% попуст
– 2 деца од 3-12,99 год со 1 возрасен – секое дете плаќа по 50% од цената
– 2 деца од 3-12,99 год со 2 возрасни – првото е бесплатно,второто плаќа 50% од цената
– 2 деца од 3-12,99 год со 4 возрасни – првото е бесплатно,второто плаќа 50% од цената
– возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст

Попусти за рани резервации:
– 15% попуст за резервации направени до 31.10 и целосно платени до 05.11.2017
– 10% попуст за резервации направени до 30.11 и целосно платени до 05.12.2017

 

Попустите на важат за период 28.12-03.01.2018 !