ASPEN RESORT SKI AND GOLF 3*

од21

ASPEN RESORT SKI AND GOLF 3*

Тип на сместување 01.12.2017 – 20.12.2017 11.02.2018 – 31.03.2018 НП 21.12.2017 – 27.12.2017 04.01.2018 – 10.02.2018 НП 28.12.2017 – 03.01.2018 НП
Лице во стандард студио € 21.50 € 24.50 € 36.00
Лице во делукс студио € 23.00 € 26.00 € 38.00
Лице во АПП со 1 спална € 25.00 € 27.50 € 40.00
Лице во делукс АПП со 1 спална € 26.50 € 29.00 € 41.50
Лице во АПП со 2 спални € 22.50 € 25.00 € 34.00
Лице во Делукс АПП со 2 спални € 23.50 € 26.00 € 35.00

Во цената е вклучено:

-ноќевање по лице со појадок
-користење на фитнес,сауна,базен
-трансфер до гондола

Минимум престој – 3 ноќевања за период 28.12-03.01.2018

Капацитет на сместување:
-студио-2+1 лице
-АПП со 1 спална 2+2 лица
-АПП со 2 спални – 4+2 лица

Доплата:

-вечера-10 евра за возрасни и 6 евра за деца 6-11,99
-ручек – 9 евра за возрасни и 5 евра за деца 6-11,99
-Божиќна вечера (незадолжителна) – 28 евра за возрасни и 17 евра за деца 6-11,99
-Новогодишна вечера (задолжителна) – 70 евра за возрасни и 37 евра за деца 6-11,99

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Услови за деца:

-деца до 5,99 – бесплатно
-деца 6-11,99 на дополнителен кревет – има 50% попуст
-возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст
-сингл и сингл + 1 дете до 11,99 – плаќаат 80% од цената на собата (можно е сместување во студио)

Рани резервации:

-15% попуст за резервации направени до31.10.2017 и платени до 10.11.2017.Не важи за период 28.12-03.01.2018 !
-10% попуст за резервации направени до30.11.2017 и платени до 05.12.2017.Не важи за период 28.12-03.01.2018 !
-10% попуст за резервации направени до 14.11.2017 и платени до 05.12.2017.ВАЖИ САМО  за период 28.12-03.01.2018 !

Бонуси:

7=6 и 14=12 за период 01.12-20.12.2017 и период после 08.01.2018

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации!
Бонусите важат за доплатите за ПП и ПА !