Вила АРГО - Неа Потидеа

од69

Вила АРГО - Неа Потидеа

1/3 Студио
1/2 + 1/1 Апартман
1/2 + 1/2 Дуплекс

ВИЛАТА “ARGO СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМАТА ПЛАЖА (ПРВ РЕД).

НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК-КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. АПАРТМАНИТЕ  ARGO СЕ ИЗГРАДЕНИ ВО ГРЧКИ СТИЛ И ТРАДИЦИОНАЛНА АРХИТЕКТУРА ОПКРУЖЕНИ СО МНОГУ ДРВЈА И ЗЕЛЕНИЛО.

СЕКОЈА СОБА ИМА WI FI (БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ)

НЕА ПОТИДЕА ИМА НАЈШИРОКА ПЛАЖА И НАЈЧИСТО МОРЕ ОБЕЛЕЖАНО СО СИНО ЗНАМЕ ЗА ЧИСТОТАТА НА ВОДАТА. ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР, ПЛИВАЊЕ ДЕТСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ.

СВЕЖАТА НАЈВКУСНА И РАЗНОВИДНА МОРСКА ХРАНА СЕ ИДЕАЛНИОТ  ИЗБОР  ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА НЕ САМО ЗА ТУРИСТИТЕ ТУКУ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ. ГОЛЕМ БРОЈ НА ТАВЕРНИ И РЕСТОРАНИ СЕ ЛОЦИРАНИ НА  ШЕТАЛИШТЕТО ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПО ВКУСОТ И ТРАДИЦИЈАТА ПОВИКУВАЈЌИ ВЕ  ЗА ПОВТОРНО ДОАЃАЊЕ.

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (Б3, Б4)
1/3
АПАРТМАН
Бр.соба (Б7,Б8)
1/2+1/1
ДУПЛЕКС
Бр.соба (Б13)
1/2+1/2
21.05 – 28.05 7 69 79 99
28.05 – 04.06 7 79 89 109
04.06 – 11.06 7 99 109 119
11.06 – 18.06 7 129 139 159
18.06 – 25.06 7 139 149 169
25.06 – 02.07 7 149 159 179

– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА: ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО- АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ;
– ВО СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС СЕ СМЕСТУВААТ МИНИМУМ 2 ЛИЦА;
– КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД,САТЕЛИТСКА И WI-FI Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;
– ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);
– ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ
– ТРЕТО и ЧЕТВРТО  ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра)

ТЕРМИН НОЌЕВАЊА СТУДИО
Бр.соба (Б3, Б4)
1/2+1
АПАРТМАН
Бр.соба (Б7,Б8)
1/2+1/1
ДУПЛЕКС
Бр.соба (Б13)
1/2+1/2
 02.07- 11.07. 9 359 369 389
 11.07-20.07. 9 389 399 449
 20.0729.07. 9 419 429 489
 29.0707.08. 9 429 439 499
 07.0816.08. 9 429 439 499
 16.08-25.08. 9 419 429 459
 25.08–03.09 9 389 399 439

ЦЕНИ ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ (ЗАКУП НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС):
ЦЕНИТЕ СЕ  ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС;
КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI Е БЕСПЛАТНО

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (Б3, Б4)
1/2+1
АПАРТМАН
Бр.соба (Б7, Б8)
1/2+1/1
ДУПЛЕКС
Бр.соба (Б13)
1/2+1/2
03.09 – 10.09 7 109 129 139
10.09 – 17.09 7 99  109 119
17.09 – 24.09 7 89  99 109

– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА: ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО- АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ;
– ВО СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС СЕ СМЕСТУВААТ МИНИМУМ 2 ЛИЦА;
– КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД,САТЕЛИТСКА И WI-FI Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;
– ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);
– ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ
– ТРЕТО и ЧЕТВРТО  ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра)

ОПИС НА СОБИТЕ

Студио Б3

(1/3) – 3 лица
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.

Студио Б4

(1/3) – 3 лица
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон море. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.

Апартман Б7

(1/2+1/1) – 3 лица
Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на море. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв- плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.

Апартман Б8

(1/2+1/1) – 3 лица
Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на двор. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв- плазма 24’’, сателитска антена, WI -FI и купатило со вц.

Дуплекс Б13

(1/2)+(1/2) – 4 лица
Апартманот се наоѓа на приземје. Располага со две двокреветни соби со поединечни кревети. Посебно одвоена модерно опремена кујна. Апартманот е опремен со клима уред, тв-плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц. Излегува на сопствен двор.