Aquilon Spa 3*

од48

Aquilon Spa 3*

Апарт-хотел во срцето на прекрасната планинска долина нуди најдобра комбинација на СПА процедури и третман со топла минерална вода.

Удобните соби, студија и апартмани со една и две спални се дизајнирани и опремени со сè што е потребно за да го споделите вашиот одмор со пријателите или едноставно да уживате со вашето семејство.

22.12.2017 05.04.2018
Цени за СОБА на ДЕН

сместување капацитет

22.12 – 27.12

03.01 – 06.01

02.02 – 07.02

28.12 – 02.01

07.01 – 01.02

05.03 – 05.04

08.02 -04.03
DBL стандард 2 pax 68 113 48 54
Studio 2 pax 73 119 54 59
APP со 1 спална 3 pax 79 132 59 67
APP со 1 спални 4 pax 95 153 67 79
Доп. легло дете 6 – 12 г   10 10 10 10
Доп. легло  возрасен   15 15 15 15

Цените се во € , се плаќа во денари 1€  = 62 мкд
Овие цени не важат за празници

 

Цените се за СОБА на ДЕН и вклучуваат:

 • Сместување;
 • Појадок
 • Затворен базен со термална минерална вода / 34 ° – 36 ° С /,
 • Отворен базен со термална минерална вода / 30 ° – 32 ° С /
 • Парна бања, сауна,
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркирање
 • Шатл-автобус до Гондолата во градот Банско (по распоред)
 • ДДВ, туристичка такса,

DBL – двокреветна соба; Studio – студио; APP – апартман

 • Цената на двокреветна соба и студио е за 2 лица
 • Во двокреветна соба нема можност за доп.легло
 • Во студио има можност за доп. легло – со доплата
 • Цената на апартман со 1 спална е за 3 лица
 • Цената на апартман со 2 спални е за 4 лица

НАПОМЕНИ

Промени и откази без пенали се прават до 14 дена пред датата на сместување на туристите.

При отказ до 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од првото ноќевање од резервираните соби.

При откази помалку од 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од уплатениот износ за резервираните соби.

Во случај на непристигнување на туристите на денот во хотелот и без да е известена туристичката агенција и хотелот се плаќаат пенали во износ од 100% од вкупната сума за сместување за целиот планиран период на престој за резервација.

 

 

GPS координати:

41.880832, 23.523121

41°52’51.0″N 23°31’23.2″E