APART HOTEL MEDITE

APART HOTEL MEDITE

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда со 4*, помошна зграда Апарт Медите со 3* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*. Сите гости имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, ручек и вечера кој се наоѓа во главната зграда на хотелот.
Бесплатен шатл автобус е на распологање на гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред на рецепција).

Редовен ценовник

Цените се дадени по СОБА  на ДЕН – ноќевање со појадок

 

сместување Капацитет во соба Недела до четврток Петок и сабота
DBL/TWIN 2 adl 28€ 36€
DBL/TWIN + CHD 2-5,99 2adl+chd (2-6) 32€ 40€
DBL/TWIN + CHD 4-11,99 2adl+chd (4-11,99) 38€ 46
DBL+EXB 3 adl 40€ 48
ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА
Возрасен 12€
Дете до 4 – 11,99 6

 

 

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62

Денари. Цените не важат за празници,

семинари…..

Сместување по  14:00 ч. (локално време)

Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 

Легенда: adl–возрасен, chd–дете,
twin – двокреветна соба (разделени легла), dbl+exb – дополнително легло во двокреветна соба