АМУЛИЈАНИ

од140

АМУЛИЈАНИ

Амулиани е прекрасен мал остров на Егејско море, и е единствен населен во северниот дел на Грција.
Со големина од 4,5км2 изобилува со прекрасни плажи: Аликес, Агиос Георгиос, Мегалиамос, Карагација и многу мали заливи за оние кои сакаат да уживаат во интимата.
Лоциран е во заливот на планината Атос, и доминира зелената боја, со маслинови полиња…
Мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото е полно со таверни, бутици, кафе барови и продавници.
Всушност, отпатувајте заедно за нас и вратете се со свои впечатоци од ова мало, извонредно место, се надеваме дека ќе уживате во неговите убавини.

Хотел „Галери“ и „Конаки“ се лоцирани во мирниот дел на селцето, еден до друг на само 350 метри од главното пристаниште. Располагаат со двокреветни, трикреветни и четирикреветни студија, со ТВ, клима уред, комплетно опремени кујни, тоалет, тераса.

Студијата “Giota”  се лоцирани во центарот на Амулијани , на 100 метри од пристаништето, оддалечени 150м од плажа. Располага со трикреветни и четирикреветни студија , со ТВ, клима уред, комплетно опремена кујна, тоалет и тераса.

Студија Gallery, Konaki и Giota

Термин
Ноќевања
Двокреветно студио Трикреветно студио Трикреветно студио + 1 Четирикреветно студио
2/6-12/6 (10) 13.330 (215) 15.810 (255) 17.670 (285) 18.290 (295)
12/6-22/6 (10) 16.120 (260) 19.530 (315) 21.390 (345) 22.010 (355)
22/6-2/7 (10) 19.530 (315) 22.940 (370) 25.110 (405) 26.040 (420)
2/7-12/7 (10) 25.730 (415) 29.450 (475) 31.930 (515) 32.860 (530)
12/7-22/7 (10) 28.520 (460) 32.550 (525) 35.030 (565) 35.960 (580)
22/7-1/8 (10) 31.930 (515) 35.650 (575) 38.750 (625) 39.680 (640)
1/8-11/8 (10) 31.930 (515) 35.650 (575) 38.750 (625) 39.680 (640)
11/8-21/8 (10) 31.930 (515) 35.650 (575) 38.750 (625) 39.680 (640)
21/8-31/8 (10) 28.210 (455) 31.620 (510) 34.100 (550) 35.340 (570)
31/8-10/9 (10) 21.390 (345) 24.800 (400) 26.660 (430) 27.590 (445)
10/9-20/9 (10) 15.500 (250) 18.600 (300) 20.460 (330) 21.080 (340)
20/9-30/9 (10) 12.400 (200) 15.500 (250) 17.050 (275) 17.360 (280)

Хотел Исмини

Хотелот Исмини е лоциран на 300 метри од пристаништето во Амолијани, во мирниот дел од гратчето. Располага со двокреветни соби и двокреветни со дополнително( нестандардно) легло, опремени со тоалет, ТВ , клима уред, интернет и балкон. Појадокот е шведска маса.

Термин
Ноќевања
Цена по лице во
1 / 2
Трето лице
2/6-12/6 (10) 9.920 (160) 4.030 (65)
12/6-22/6 (10) 11.160 (180) 4.650 (75)
22/6-2/7 (10) 12.090 (195) 4.960(80)
2/7-12/7 (10) 15.190 (245) 5.270 (85)
12/7-22/7 (10) 17.050 (275) 5.580 (90)
22/7-1/8 (10) 18.910 (305) 5.890 (95)
1/8-11/8 (10) 20.770 (335) 5.890 (95)
11/8-21/8 (10) 20.770 (335) 5.890 (95)
21/8-31/8 (10) 18.290 (295) 5.890 (95)
31/8-10/9 (10) 15.190 (245) 4.960 (80)
10/9-20/9 (10) 11.780 (190) 4.340(70)
20/9-30/9 (10) 8.680  (140) 3.720 (60)
  • Цените во табелите се дадени по лице за 10 ноќевања со појадок
  • Појадокот е шведска маса
  • дете до 3 години во двокреветна соба со двајца возрасни БЕСПЛАТНО (добива легло)
  • дете од 3-12 години во двокреветна соба со двајца возрасни плаќа 3.100мкд (50 евра)

Студија GALLERY

Студија KONAKI

Студија GIOTA

Хотел ISMINI