Агиос Никитас

од319

Агиос Никитас

 Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е планината Ставрота, која се издига до 1.158 метри надморска височина. Од Лефкада редовно сообраќаат ферибродови до Кефалонија, Итака и Меганиси. Главниот град на островот е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот. Островот е познат е по прекрасните плажи од кои застанува здивот.

Вила ЕВРИДИКИ е лоцирана на 70 метри од плажа во Агиос Никитас.

Вила ЕВРИДИКИ е лоцирана на 70 метри од плажата во Агиос Никитас. Егремни плажата се наоѓа на 20км од вилата. Плажата Катизма е на 3км. Вилата располага со две мезонети и еден едноспален апартман за фамилија од максимум 4 лица (2 возрасни + 2 деца), сите опремени со ТВ, клима (вклучена во цена), бања, комплет опремена кујна и Wi-Fi. Мезонетите се наоѓаат на прв спрат, имаат дневна со кујна и спална над кујната, физички не се одвоени. Апартманот се наоѓа на приземје, има една спална која е физички одвоена од дневната со кујната.

 

-10% за комплетни уплати до 31.03.2018

Ценовник

Вила ЕВРИДИКИ

Агиос Никитас

Датуми на поаѓање од Скопје

Почеток на аранжманот Крај на аранжманот

Бр. на

ноќевања

Наем на 1/4

МЕЗОНЕТА или АПП

01.06.2018 02.06.2018 09.06.2018 7 399 €
08.06.2018 09.06.2018 16.06.2018 7 449 €
15.06.2018 16.06.2018 23.06.2018 7 489 €
22.06.2018 23.06.2018 30.06.2018 7 539 €
29.06.2018 30.06.2018 09.07.2018 9 650 €
08.07.2018 09.07.2018 18.07.2018 9 750 €
17.07.2018 18.07.2018 27.07.2018 9 900 €
26.07.2018 27.07.2018 05.08.2018 9 900 €
04.08.2018 05.08.2018 14.08.2018 9 900 €
13.08.2018 14.08.2018 23.08.2018 9 900 €
22.08.2018 23.08.2018 01.09.2018 9 900 €
31.08.2018 01.09.2018 08.09.2018 7 499 €
07.09.2018 08.09.2018 15.09.2018 7 449 €
14.09.2018 15.09.2018 22.09.2018 7 399 €
21.09.2018 22.09.2018 30.09.2018 8 319 €

Доплата за превоз:

  • Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
  • деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
  • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно