Русковец 4*

од70

Русковец 4*

Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање, сончање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
“Русковец” 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште – Банско 8 км.

Цената е за СОБА на ден, услуга НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

сместување капацитет 02.01-15.01.17 01.03-31.03.17 16.01-28.02.17 01.04-31.05.17 01.06-30.06.17 01.07-30.09.17 01.10-30.11.17
APP Junior suite 2+1   88 € 102 € 130 €   70 €   84 € 106 €   70 €
APP Senior suite 4+1 112 € 146 € 170 €   90 € 118 € 140 €   90 €
APP Comfort Villa 4+1 138 € 180 € 210 € 110 € 146 € 170 € 110 €

Цените се во € се плаќа во денари 1 = 62 мкд

Минимум престој 2 ноќевања во период = 01.04-31.05.2017 и 01.10-30.11.2017
Минимум престој 5 ноќевања во период = 02.01-15.01.2017, 01.03-31.03.2017 и 01.07-30.09.2017
Минимум престој 7 ноќевања во период = 16.01-28.02.2017
Рок за откажување на резервацијата без глоба 7 дена пред датата
Во спротивно се наплаќа 1 ноќевање

Информации / Доплати / Попусти:

  • 7 = 6 ноќевања во период 01-16.01.2017 и 01.03-31.03.2017
  • Дете до 6 год. бесплатно сместување (спие со родители)
  • Дете над 6 год. или 1 возрасен на дополнителен кревет 50% од цената за возрасен
  • SGL и SGL + 1 дете до 6 години (само во Junior Suite) 80% од цената на собата
  • Доплата за вечера 16€за возрасни; 8€ дете 6-12 години

Легенда

DBL – двокреветна соба
SGL – еднокреветна соба
APP – апартман
STD – студио
BB – ноќевање со појадок
HB – полупансион ( појадок и вечера )
FB – полн пансион ( појадок, ручек и вечера )
AI  – се вклучено (појадок, ручек, вечера, национални пијалоци)

GPS координати:

41.824465,  23.566914

41°49’28.1″N 23°34’00.9″E