Римска Бања 3*

од54

Римска Бања 3*

Цени 15.12.2017 до 01.03.2018 г.

Цените се дадени за СОБА на ДЕН за сместување наведено во / /

сместување петок и сабота
НВ
недела-четврток
НВ
SGL /1 лице/ 54 48
DBL /2 лица/ 84 76
STD /2 лица/ 90 80
APP /2 лица/ 98 88
APP lux /4 лица/ 152 136
дополнителни легла /цена за лице на ден/      
возрасен 30 27
дете  4-12г.  во APP 10 11
дете  4-12г.  во DBL 18 20
дете  4-12 г. во STD 18 20

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 мкд


DBL – двокреветна собаSGL – еднокреветна собаAPP – апартманSTD – студио;
HB полупансион

 

сместување капацитет
SGL 1
DBL 2+1
STD 2+1
APP 2+1
APP lux / 2 спални/ 4+2


Цените се во
на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

  • Ноќевање со појадок (BB);
  • Вечера (на сет мени или шведска маса, без пијалоци;
  • Бесплатно користење на СПА центарот од 09.00 до 20.30 ч.

два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С,

џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи,

Фитнес, релаксација област;

  • WiFi интернет низ хотелот;
  • Користење бебешко креветче и бебе столица (во ресторанот);
  • Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;
  • Туристички данок и ДДВ

 

Децата до 12 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен.

Деца до 4 г. на дополнителен кревет – бесплатно.

За деца до 12 г. не следуваат бањарки.

Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот.

При рано сместување во случај на достапност: од 08.00-14.00 доплата 50% од цената на соба, При рано сместување пред 08.00 доплата 100% како цената за соба на ден.

Доцна одјавување на собата од 12.00-18.00 ч. 50% од цената на собата,
Доцна одјавување на собата по 18.00, 100% како цената за соба на ден.

Топки, тениски рекети и тениска машина – според ценовникот на хотелот.
За периодот 29.12.2017 – 01.01.2018 не важи ценовникот.

Хотелот го задржува правото да ги промени економските услови и да направи промени во соодветните цени.

GPS координати:

41.875111,  23.522176

41°52’30.4″N 23°31’19.8″E