Вила Stavros - Неа Каликратија

од45

Вила Stavros - Неа Каликратија

(1/3) + 1 Студио
(1/2) + 1 Студио

Неа Каликратија е град со многубројни занимливости за секој турист.Има долга песочна плажа, многубројни ресторани, таверни, кафетерии, забавни паркови за деца,супермаркети Лидл и останати занимливости. Интересно за  посетата е плажата “Сахара“ која се  наоѓа во непосредна близина 3-4 км. од Неа Клаикратија.
Вилата Ставрос се наоѓа на 200 метри од плажа во Неа Каликратија.Студијата располагаат со кујни стандардно опремени,фрижидер, тв, клима уред , Wi-fi ,тераси и паркинг во дворот во зависност од слободно место.

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба 103
1/2
max.2 лица+1
Студио
Бр.соба101,102
1/3
max.3 лица+1
*20.05 – 27.05 7 21 28
*27.05 – 03.06 7 28 42
03.06 – 10.06 7 129 149
10.06 – 17.06 7 179 209
17.06 – 24.06 7 219 249
24.06 – 01.07 7 259 289
01.07 – 08.07 7 299 339
08.07 – 15.07 7 309 339
15.0722.07 7 349 379
22.0729.07 7 349 379
29.07 – 05.08 7 349 379
05.0812.08 7 349 379
12.08 19.08 7 349 379
19.0826.08 7 329 359
26.08 – 02.09 7 259 289
02.09 – 09.09 7 209 229
09.09 – 16.09 7 149 169
*16.09 23.09 7 21 28

 

НАПОМЕНИ:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио, за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,без разлика дали користи превоз или не.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

Вилата располага со сопствен паркинг  и го користат гостите од вилата доколку се слободни паркинг местата.

Студио бр.101

1/3 – 3 лица + 1

Студиото  располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, тв,клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици. Во студиото може да се вметне дополнителен кревет на расклопување за дете до 12 години.

 

 

Студио бр.102

1/3 – 3 лица + 1
Студиото  располага со три поединечни кревети, тв, клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,аспиратор ,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.
Во студиото може да се вметне дополнителен кревет на расклопување за дете до 12 години.

Студио бр.103

1/2 – 2 лица + 1
Студиото  располага со два поединечни кревети, тв, клима уред,кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,аспиратор ,фрижидер ,купатило со вц.Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.
Во студиото може да се вметне дополноителен кревет на рсклопување за дете до 07 години.