Вила Soula - Јерисос

од45

Вила Soula - Јерисос

(1/2) Студио
(1/2 + 1/2) Апартман
(1/2 + 1/2 + 1/2) Дуплекс
(1/2 + 1/2) + 1 Дуплекс

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос. Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “Сула“ е убава , стандардно опремена вила и се наоѓа на 50 метри од море . Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во апартманот и дуплексот има големи фрижидери и голем ел.шпорет со фурна.Секоја соба има стандардно купатило и вц.Секоја соба има клима уред и тв.Вилата има и безжичен интернет, тераси и голем двор со скара.

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (3,4,5,6)
1/2
max.2 лица

 

АПАРТМАН
Бр.соба (2)
1/2+1/2
max.4 лица

АПАРТМАН

Бр.соба(1)

1/2+1/2+2
max.4+2 лица

*20.05 – 27.05 7 21 36 52
*27.05 – 03.06 7 42 50 64
03.06 – 10.06 7 139 199 239
10.06 – 17.06 7 199 219 289
17.06 – 24.06 7 219 249 319
24.06 – 01.07 7 229 279 329
01.07 – 08.07 7 239 309 349
08.07 – 15.07 7 249 339 359
15.0722.07 7 299 379 419
22.0729.07 7 299 379 419
29.07 – 05.08 7 299 379 419
05.0812.08 7 299 379 419
12.08 19.08 7 299 379 419
19.0826.08 7 289 359 399
26.08 – 02.09 7 249 349 389
02.09 – 09.09 7 199 229 269
09.09 – 16.09 7 179 209 249
*16.09 23.09 7 28 42 64

НАПОМЕНИ:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио, апартман или дуплекс за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,во дуплексот минимум е  3 лица, трето лице задолжително плаќа  35 € без разлика дали користи превоз или не;
    Четврто,петто и шесто лице плаќаат само превоз – доколку користат

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

ВИЛАТА ИМА ГОЛЕМ ПАРКИНГ , КОЈ ГО КОРИСТАТ ТУРИСТИТЕ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО.ПАРКИНГОТ Е БЕСПЛАТЕН.

Апартман бр.1

(1/2+1/2+2) – 4 лица+2
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет, плакар за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и клима уред. Во кујната има два поединечни кревети на спуштање, маса со столици, TV.Од апартманот се излегува на тераса од каде странично се гледа морето.

.

Апартман бр.2

(1/2+1/2) – 4 лица

Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет, плакар за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и клима уред. Во кујната има два поединечни кревети, маса со столици, TV. Од апартманот се излегува на тераса на која има маса со столици.

Студио бр.6

(1/2) – 2 лица

Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Студиото излегува на сопствено дворче со маса и столици.

Студио бр.3

(1/2) – 2 лица

Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува на тераса.

Студио бр.4

(1/2) – 2 лица

Студиото располага со еден дупол кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со маса и столици.

Студио бр.5

(1/2)+ 1  – 3 лица

Студиото располага со 1 дупол кревет и 1 поединечен кревет, плакар за алишта, кујна, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со маса и столици.