Вила Galini - Калитеа

од45

Вила Galini - Калитеа

1/2 Студио
1/3 Студио

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа.Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација  за вистински одмор со опуштање од звукот  и бојата на  морето.Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.
Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна,решо,кујнски инвентар,фрижидер,тв, разладен систем и тераси.
Во превод КАЛИТЕА значи убав поглед. Ова е единственото место со неверојатна глетка према торонеискиот залив. Широката песочна плажа со ситен песок и чиста вода се симбол на плавото знаме кое КАЛИТЕА го добива секоја година од страна на ЕОТ.

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба
1/2
2 лица
Студио
Бр.соба
1/3
3 лица
*20.05 – 27.05 7 21 28
*27.05 – 03.06 7 28 42
03.06 – 10.06 7 159 179
10.06 – 17.06 7 199 219
17.06 – 24.06 7 229 249
24.06 – 01.07 7 279 299
01.07 – 08.07 7 329 349
08.07 – 15.07 7 379 399
15.0722.07 7 399 429
22.0729.07 7 399 429
29.07 – 05.08 7 399 429
05.0812.08 7 399 429
12.08 19.08 7 399 429
19.0826.08 7 389 419
26.08 – 02.09 7 319 339
02.09 – 09.09 7 229 249
09.09 – 16.09 7 159 179
*16.09 23.09 7 21 28

 

НАПОМЕНИ:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио, за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице без разлика дали користи превоз или не;

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

Опис на студио

Студио бр. 1Д

1/3 (3 лица) +1

Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.  Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

Студио бр. 2Д

1/3 (3 лица) +1

Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

Студио бр. 12Г

1/3 (3 лица) +1

Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години

Студио бр.1Г

1/2 (2 лица )+1

Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.

Студио бр. 2Г

1/2 (2 лица )+1

Студиото се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор бесплатно. Студиото располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови,решо,мал фрижидер,тв,разладен уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години.