Вила Eleni - Неа Рода

од44

Вила Eleni - Неа Рода

(1/4) Студио

20 метри од плажа

НЕА РОДА е мало туристичко место на источната страна на третиот крак – Атос

Љубителите на мирни и тивки места ќе се пронајдат себеси.Не изоставувајќи ги таверните со свежа морска храна,убавата традиционална и медитеранска кујна.
Воодушевени и спокојни ќе ве остават фасцинантните бои на морето кои се променуваат од утро до вечер и последните зраци на зајдисонцето.Плажата во Неа Рода е со сино знаме и со кристално чиста вода и ситен песок.

Во непосредна близина се наоѓа плажата VOULITSA и прекрасните места за посета :островите Амулиани и Дрепани,Јерисос,Уранополис и духовното крстарење до Св.Гора (Единствена монашка држава на Балканскиот Полуостров).

ВИЛА “ЕЛЕНИ“ расоплага со четирикреветни студија.Секое студио има кујна делумно одвоена од спалната соба и големи тераси од кои се гледа морето
ВИЛА “ЕЛЕНИ” Е ОДДАЛЕЧЕНА НА 20 МЕТРИ ОД ПЛАЖА.

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба 2,3,5
1/4
max.4 лица
*20.05 – 27.05 7 36
*27.05 – 03.06 7 50
03.06 – 10.06 7 199
10.06 – 17.06 7 219
17.06 – 24.06 7 249
24.06 – 01.07 7 279
01.07 – 08.07 7 309
08.07 – 15.07 7 339
15.0722.07 7 379
22.0729.07 7 379
29.07 – 05.08 7 379
05.0812.08 7 379
12.08 19.08 7 379
19.0826.08 7 359
26.08 – 02.09 7 349
02.09 – 09.09 7 229
09.09 – 16.09 7 209
*16.09 23.09 7 42

 

Напомени:

  • Цените за термините: 20.05 ; 27.05 и 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио,
  • За минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице без разлика дали користи превоз или не;
  • Трето лице плаќа  само превоз – доколку користи

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште
  • КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

Опис на собите

Студио бр.2

(1/4) 4 лица

Студиото се наоѓа на први кат на источна страна.

Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици.Од терасата има поглед кон море.Студиото има стандардно купатило и WC.

Студио бр.3

(1/4) 4 лица

Студиото се наоѓа на први кат на источна страна.

Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици.Од терасата има поглед кон море.Студиото има стандардно купатило и WC.

Студио бр.5

(1/4) 4 лица

 

Студиото се наоѓа на први кат на јужна страна.

Студиото е опремено со кујна која е малку одвоена   од спалната соба.Кујната има решо,кујнски инвентар, аспиратор и фрижидер. Во спалната соба има два дупли кревети,плакар за алишта, тв,клима уред.На прозорите има ролетни.Од спалната соба се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото има стандардно купатило и WC.